Aktualności

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.10.2012r.

1. Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszek na Misje i Stolice Apostolską

2. W środę zapraszam na Mszę Świętą zbiorową i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W środę zakończenie nabożeństw różańcowych. Dzieci pozostają na Mszy św., gdyż po Mszy św. zostaną rozdane nagrody. Proszę, by dzieci przyniosły ze sobą tryptyki, które powstały ze zbieranych obrazków.

4. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza w kościele o godz. 1000 a na cmentarzu o godz. 1400. Msza św. na cmentarzu będzie połączona z procesją z wypominkami.

5. Przez cały listopad o godzinie 1745 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

6. Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę o godzinie 945 przed sumą.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 1000 . Spowiedź pierwszo piątkowa od godziny 1700.

8. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła następujące rodziny z ul. Polnej blok 23 i 24: Państwa Pawłowskich, Kaźmierczaków, Sadalskich, Dwornikowskich, Krzywdów, Kruszyków, Brzezich, Głowackich. Serdecznie dziękuje rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.

9. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca . Zgodnie z poleceniem Ks. Biskupa Ordynariusza na Mszy Św. o godzinie 1000 zamiast homilii po komunii św. będzie wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.

10. Podaję do informacji, że z liczenia wiernych w ubiegłą niedzielę wynika, że przeszło 50% uczestniczy regularnie we Mszy Św. Na Mszach Św. były 1504 osoby a komunie św. przyjęły 594 osoby. Dla porównania w ubiegłym roku na Mszach Św. było 1336 osób a komunie św. przyjęły 534 osoby.

11. W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych.

12. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na spłatę renowacji ołtarza głównego.

13. W Uroczystość Wszystkich Św. oraz w dni aż do 8 listopada wierni którzy nawiedzą kościół oraz cmentarz mogą dostąpić odpustu zupełnego który można ofiarować za zmarłych. Odpustu mogą dostąpić osoby, które są w stanie łaski uświęcającej, odmówią Ojcze nasz, Wierzę oraz pomodlą się w intencji Ojca Św.

14. Polecam prasę katolicką: Opiekuna , Gościa niedzielnego, Mały Gość dla dzieci oraz nowy numer parafialnego miesięcznika: „Nowe Odgłosy Dzwonów”. Jak każdego roku są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok. Cena za sztukę- 5 zł. Ofiary przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

.