Aktualności

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 25.11.2012r.

1. We wtorek zapraszam na Mszę św. rodziców i dzieci I komunijne. Po Mszy św. odbędzie się w kościele comiesięczne spotkanie.

2. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową i  nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się na probostwie spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego.

4. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 1000 zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszam Żywy Różaniec.

5. 6 grudnia odwiedzi naszą parafię św. Mikołaj. Proszę by rodzice oraz osoby, które chcą sprawić dzieciom radość w tym dniu w zakrystii składały dary.

6. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła następujące rodziny z ul. Polnej blok 26: Państwa: Kierzków, Kulińskich, Katoroszów, Stasiaków, Cegłów, Sierańskich, Charendarzów, Ciądrów.   Serdecznie dziękuje rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. W Adwencie nie dekorujemy ołtarzy kwiatami. Z tej racji podobnie jak w ubiegłym roku ofiary zebrane ofiary składamy na dekoracje świąteczne.

7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

8. Z uroczystości wprowadzenia relikwii bł. Jana Pawła II został nagrany film na DVD. Osoby, które chciałyby nabyć film jako pamiątkę proszę by zapisywały się na listę w zakrystii. Cena filmu to 20 zł. Jest również do nabycia u ministrantów i w zakrystii nowenna do bł. Jana Pawła II.

9. Polecam prasę katolicką: Opiekuna , Gościa niedzielnego, Mały Gość dla dzieci oraz nowy numer naszego parafialnego miesięcznika „ Nowe Odgłosy Dzwonów”. Jak każdego roku są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok . Cena za sztukę- 5 zł. Ofiary przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

.