Aktualności

I NIEDZIELA ADWENTU – 2.12.2012r.

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy czas Adwentu radosnego oczekiwania na przyjście Mesjasza. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1800. Dzieci przychodzą z lampionami, których światło jest symbolem oczekiwania na przyjście Chrystusa. Na roraty proszę, by dzieci przynosiły serduszka z imieniem i nazwiskiem oraz wypisanym dobrym uczynkiem, który  uczyniony każdego dnia będzie naszym darem dla Jezusa. Z przyniesionych serduszek na roratach będziemy losować dzieciątko Jezus, które dzieci będą zabierały do swego domu.

2. Na zakończenie rorat dzieci otrzymają upominki. Gdyby któraś z rodzin czy firm oraz właścicieli sklepów chciała włączyć się w ofiarowanie dzieciom drobnych prezentów proszę je składać w kancelarii bądź zakrystii. Już dziś z całego serca dziękuję.

3. Przez cały Adwent będziemy składać dary dla najuboższych rodzin i osób z naszej parafii. Dary w postaci artykułów spożywczych, chemicznych oraz innych będziemy składać do kosza przy ołtarzu św. Anny. Apostolstwo Miłosierdzia Bożego przed świętami przekaże te dary w postaci paczek najbiedniejszym.

4. Jutro  o godzinie 1900 odbędzie się na probostwie spotkanie Rady Parafialnej.

5. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się na probostwie spotkanie Akcji Katolickiej.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca.  Nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną, gdyż odwiedzimy chorych w czasie rekolekcji adwentowych 18 grudnia. Będzie to już spowiedź przedświąteczna, dlatego proszę by zgłosić w zakrystii chorych, których nie odwiedzam systematycznie w pierwsze piątki. Spowiedź I piątkowa od godz. 1700.

8. W czwartek 6 grudnia odwiedzi naszą parafię po wieczornej Mszy św. Mikołaj. Proszę rodziców, dziadków o przynoszenie do zakrystii podpisanych paczek dla dzieci. Zapraszam do zrobienia drugiej paczki dla tych dzieci, które z różnych powodów nie zostaną obdarowane w tym radosnym dniu. Niech nikt nie czuje się w tym dniu smutny.

9. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. z homilią w naszym kościele o godz. 1000.

10. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła następujące rodziny z bloku 26: Państwa Przybyłów, Niebojów, Mintów, Siubów, Izydorków, Szulców, Hejdyszów, Marków. Rodzinom, które sprzątały w sobotę kościół serdecznie dziękuję. Zamiast kwiatów w Adwencie proszę by ofiary na kwiaty przekazać paniom katechetkom. Przeznaczymy je na dekoracje świąteczne.

11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy już po raz trzynasty dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

12. Osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu szopki zapraszam jutro o 1730  na krótkie spotkanie, które odbędzie się w kościele.

13. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na ogrzewanie kościoła.

14. Polecam prasę katolicką: Opiekuna i Gościa Niedzielnego, Mały Gość dla dzieci oraz „Nowe odgłosy dzwonów”. U ministrantów i w zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok.  Ofiary są przeznaczone jak każdego roku na Seminarium Duchowne w Kaliszu. W kruchcie ministranci  rozprowadzać będą  jak każdego roku świece Caritasu na stół świąteczny w ramach „ Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.  Świece są po 6 zł.

.