Aktualności

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24.02.2012r.

1. Dzisiaj  przeżywamy w całym Kościele Niedzielę Ad Gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Z tej racji po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

2. W poniedziałek o godz. 1830 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej z wykonawcą budowy plebanii.

3. We wtorek po wieczornej Mszy św. na probostwie odbędzie się spotkanie formacyjne Apostolstwa Miłosierdzia Bożego.

4. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowennę. Po Mszy św. na probostwie odbędzie się spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

5. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które jest odprawiane w każdy piątek dla dzieci o godzinie 1600 a dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1730. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 1715. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na kwiaty do grobu Pańskiego. Ze względu na Gorzkie Żale Msza św. wieczorna w niedziele rozpoczyna się bezpośrednio po zakończeniu czyli ok. 1750.

6. W piątek przypada I piątek miesiąca. Odwiedzin chorych nie będzie, gdyż odwiedzimy chorych w czasie rekolekcji wielkopostnych. Spowiedź I piątkowa od godz. 1700.

7. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

8. Przez cały Wielki Post tak jak w Adwencie składamy dary dla najuboższych rodzin i osób w naszej parafii do kosza przy ołtarzu świętej Anny.

9. Od I niedzieli Wielkiego Postu tradycyjnie składamy daninę diecezjalną i parafialną. Daninę składamy w kopertach z podaniem nazwiska i adresu oraz liczby osób. Ofiara jest dobrowolna. W ubiegłą niedzielę daninę złożyło 45 rodzin.

10. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Koźmińskiej: Państwa Gugulskich, Waśków, Prynczyńskich, Wierzyków, Wiśniewskich, Tomczaków . Rodzinom, które sprzątały w sobotę serdecznie dziękuję. W Wielkim Poście nie dekorujemy ołtarzy kwiatami z tej racji ofiary zebrane na kwiaty proszę przekazywać paniom katechetkom przeznaczone będą na dekoracje ciemnicy i grobu Pańskiego.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

.