Aktualności

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2013r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci, młodzieży gimnazjalnej i dorosłych. Prowadzi je ks. Andrzej Klimek – redaktor naczelny „Opiekuna”. Ofiary składane na tacę w środę będą przeznaczone dla Księdza Rekolekcjonisty jako dar naszej wdzięczności. Postarajmy się jak najliczniej wziąć udział w rekolekcjach, które są naszym duchowym przygotowaniem do przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego (odczytać program rekolekcji). W środę dzień spowiedzi. Bardzo proszę by wszyscy skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania, ponieważ w przyszłym tygodniu są spowiedzi w dekanacie i nie będę spowiadał u nas.

2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które jest odprawiane w każdy piątek dla dzieci o godzinie 1600 a dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1730. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 1715. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na kwiaty do grobu Pańskiego.

3. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

5. W sobotę przypada 16 dzień miesiąca. Na zakończenie Mszy św. odprawimy nowennę do błog. Jana Pawła II wraz z ucałowaniem relikwii. Po Mszy św. odbędzie się na probostwie spotkanie formacyjne Grupy „Totus Tuus”.

6. Przez cały Wielki Post tak jak w Adwencie składamy dary dla najuboższych rodzin i osób w naszej parafii do kosza przy ołtarzu świętej Anny.

7. Od I niedzieli Wielkiego Postu tradycyjnie składamy daninę diecezjalną i parafialną. Daninę składamy w kopertach z podaniem nazwiska i adresu oraz liczby osób. Ofiara jest dobrowolna. Do tej pory daninę złożyły 184 rodziny.

8. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Spokojnej. Państwa: Sikorów, Przybyłów, Frąszczaków, Biernatów, Żurkiewiczów, Pieniężnych, Maszczyńskich. Rodzinom, które sprzątały w sobotę serdecznie dziękuję. W Wielkim Poście nie dekorujemy ołtarzy kwiatami z tej racji ofiary zebrane na kwiaty proszę przekazywać paniom katechetkom. Przeznaczone będą na dekoracje ciemnicy i grobu Pańskiego.

9. Polecam prasę katolicką: Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz nowy numer naszego miesięcznika: „Nowe odgłosy dzwonów”. Jest również do nabycia dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

.