Aktualności

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3.03.2013r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1000 zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszam Żywy Różaniec.

2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które jest odprawiane w każdy piątek dla dzieci o godzinie 1600 a dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1730. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 1715. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na kwiaty do grobu Pańskiego.

3. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

5. W sobotę o godz. 1300 odbędzie się w kościele spotkanie służby liturgicznej ołtarza. Bardzo proszę by wszyscy byli obecni, gdyż rozpoczniemy próby przed Triduum Paschalnym.

6. W sobotę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci, młodzieży gimnazjalnej i dorosłych. Poprowadzi je ks. Andrzej Klimek – redaktor naczelny „Opiekuna”.

7. Przez cały Wielki Post tak jak w Adwencie składamy dary dla najuboższych rodzin i osób w naszej parafii do kosza przy ołtarzu świętej Anny.

8. Od I niedzieli Wielkiego Postu tradycyjnie składamy daninę diecezjalną i parafialną. Daninę składamy w kopertach z podaniem nazwiska i adresu oraz liczby osób. Ofiara jest dobrowolna. Do tej pory daninę złożyło 118 rodzin.

9. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Jasnej: Państwa Saburów, Szwedów, Bugackich, Grzmilów, Poźniaków, Palczewskich. Rodzinom, które sprzątały w sobotę serdecznie dziękuję. W Wielkim Poście nie dekorujemy ołtarzy kwiatami z tej racji ofiary zebrane na kwiaty proszę przekazywać paniom katechetkom. Przeznaczone będą na dekoracje ciemnicy i Grobu Pańskiego.

10. Polecam prasę katolicką: Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz dwumiesięcznik ewangelizacyjny „Miłujcie się”.

.