Aktualności

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2013r.

1. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa. Msza św. z homilią o godz. 1830.

2. W tym tygodniu Msze św. wieczorne oprócz soboty będą odprawiane o godz. 1830 ze względu na spowiedź w dekanacie.

3. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które jest odprawiane w każdy piątek dla dzieci o godzinie 1600 a dla młodzieży i dorosłych w tym tygodniu o godzinie 1800. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 1715. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na kwiaty do grobu Pańskiego.

4. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. We Mszy św. uczestniczą dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się comiesięczne spotkanie z rodzicami.

5. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

6. Do kosza przy ołtarzu św. Anny składamy dary dla najuboższych rodzin i osób w naszej parafii. Serdecznie proszę o hojność naszych serc. Do tej pory jest niewiele darów dla potrzebujących w naszej parafii.

7. Od I niedzieli Wielkiego Postu tradycyjnie składamy daninę diecezjalną i parafialną. Daninę składamy w kopertach z podaniem nazwiska i adresu oraz liczby osób. Ofiara jest dobrowolna. Do tej pory daninę złożyło 256 rodzin na 827 rodzin które mieszkają na terenie naszej parafii.

8. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Spokojnej, Łagodnej, Pogodnej: Państwa Mintów, Lisów, Pelów, Matczaków, Brdysów, Ławniczaków, Hajdaszów. Rodzinom, które sprzątały w sobotę serdecznie dziękuję. W Wielkim Poście nie dekorujemy ołtarzy kwiatami z tej racji ofiary zebrane na kwiaty proszę przekazywać paniom katechetkom przeznaczone będą na dekoracje ciemnicy i grobu Pańskiego.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. O godzinie 1200 zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym przy kościele tam rozpoczniemy liturgię poświęceniem palm i uroczystą procesją wokół kościoła. Jak każdego roku dzieci przynoszą palmy na konkurs.

10. W przyszłą niedzielę zapraszam na godzinę 2000 na parafialną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Proszę przynieść ze sobą lampiony. W tym roku trasa drogi krzyżowej będzie przebiegała ulicami: Ostrowską, Korczaka, Ogrodową i Polną. Krzyż przy poszczególnych stacjach będą niosły różne stany. Serdecznie proszę by strażacy zabezpieczyli trasę przejścia drogi krzyżowej oraz asystowali z pochodniami przy krzyżu.

11. Polecam prasę katolicką: Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz nowy numer naszego miesięcznika: „Nowe odgłosy dzwonów”. Jest również do nabycia dwumiesięcznik „ Miłujcie się”.

.