Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15 września 2013

1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom Józefowa.

Za tydzień proszę ul. Krotoszyńską: Górka, Górka, Cerekwicki, Ryfa, Nowicki, Jarosz.

2. Dzisiaj przeżywamy Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego. Sumę Odpustową o godz. 12.00 odprawi i Homilię wygłosi Ks. Rafał Kowalski, proboszcz Parafii Górzno. Po każdej Mszy Świętej uczcimy Relikwie Krzyża przez ucałowanie.

3. Przypominamy o akcji oddawania krwi na Rynku w godzinach 10.00-12.00. Natomiast Bractwo Kurkowe zaprasza dzisiaj w godzinach 12.00-17.00 na Dzień otwarty strzelnicy.

4. Rozpoczął się Tydzień Wychowania. Zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy w tej intencji.

5. Jutro 16 dzień miesiąca. Po Mszy Św. Nowenna do Bł. Jana Pawła II. Po Nowennie spotkanie Wspólnoty „Totus Tuus”. Na Mszę Św. Zapraszamy Rodziców i Wychowawców.

6. W środę po Mszy Świętej Nowenna do MBNP. Zapraszamy szczególnie dzieci ze Szkoły Podstawowej.

7. W czwartek zapraszamy Rodziców z małymi Dziećmi. Po Mszy Św. Błogosławieństwo Dzieci. Po Mszy Św. Spotkanie Rady Duszpasterskiej (Proboszcz, Organista, Kościelny, Katecheci, Przedstawiciele Grup i Wspólnot istniejących w Parafii).

8. W piątek na Mszę Św. zapraszam Młodzież (Gimnazjum, Liceum, Studenci). Po Mszy Św. I Katecheza Przedmałżeńska w cyklu 25 spotkań obejmująca roczniki 1989-1997. W naszej Diecezji ta forma Katechezy jest obowiązkowa od 2005 roku.

9. Za tydzień w czasie Mszy Świętych Ministranci i Lektorzy będą zbierać ofiary na pomoc dla Mikołaja i Norberta leczonych na Białaczkę. Cała składka

przeznaczona będzie na ten cel.

10. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

1/Piotr Kuliński, kawaler, zam. Raszków, ul. Polna 26A/3 i Patrycja Fischer, panna, zam. Odolanów, ul. Dąbrowskiego 8. Zapowiedź III

2/Grzegorz Zimniak, kawaler, zam. Moszczanka 29D i Magdalena Hoińska, panna, zam. Raszków, ul. Polna 28A/6. Zapowiedź III

11. Polecamy czasopisma- jest Opiekun a w nim o „wykluczonych” z Kościoła, odrzuconych przez rodziny. Jest też Gość Niedzielny i Mały Gość. Polecamy Kalendarz Diecezjalny po 4zł.

.