Aktualności
kor5

Korona dla Chrystusa Króla

Z okazji przypadającej 23 listopada 2014r. Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata dzieci wykonały, przy pomocy rodziców i starszego rodzeństwa, piękne korony w darze dla Pana Jezusa.

W piątek prezentowały je w swoich klasach, a w niedzielę złożyły je u stóp ołtarza w naszym kościele. Dzieci wybrały jedną z koron, którą lektor Szymon Jagodziński uroczyście włożył na głowę figury Pana Jezusa.  Korony zachwycają bogactwem pomysłów

i starannością wykonania oraz okazałością. Nad przebiegiem akcji czuwały panie katechetki Marzena Klimek oraz Justyna Żurkiewicz. W konkursie wzięło udział ponad 60 dzieci z przedszkoli i naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci świątecznych gadżetów i słodyczy.

Trzy korony zostały wyróżnione i nagrodzone książkami „Modlitwy dziecka”. Mamy nadzieję, że ten konkurs wpisze się na stałe w tradycję naszej szkoły i parafii, a udział w nim przybliży dzieciom istotę święta Chrystusa Króla i będzie sposobem na bardziej świadome przeżywanie roku liturgicznego.

.