Aktualności

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Wałowej i Krótkiej. Za tydzień o 9.00 proszę o sprzątanie ul. Kościelną i Szkolną a Kandydatów do Bierzmowania z Rodzicami o uporządkowanie terenu przy kościele i pomoc w

dekoracji.

2. Dzisiaj przeżywamy Odpust Podwyższenia Krzyża. Bóg zapłać wszystkim za pomoc i wspólną modlitwę. Różaniec Fatimski o 20.00.

3. Tydzień temu na inwestycje zebraliśmy 3240zł. Bóg zapłać!

4. Od dziś rozpoczynamy PARAFIALNY KONGRES EUCHARYSTYCZNY. Zapraszam codziennie na Mszę Świętą, godzinną Adorację z Nowenną do Św. Jana Pawła II i Spowiedź. Owocem Kongresu ma być Komunia Święta którą przyjmiemy jak najliczniej w niedzielę 20 września.
-w poniedziałek zapraszam: Drogosław, Józefów, Głogowę, Moszczankę, Pogrzybów
-we wtorek Raszków od Szkoły do Parcelek (wzdłuż Ostrowskiej i Wałowej)
-w środę Raszków po stronie kościoła
-w czwartek Grupy i Wspólnoty Parafialne.
-w piątek o 16.00 Dzieci Komunijne, o 18.00 Młodzież (zwłaszcza Kandydaci do Bierzmowania z Rodzicami i Świadkami!)
– w sobotę osoby, które nie mogły od poniedziałku do piątku.
Adoracja codziennie od 17.00 do 18.00 (można poprowadzić według uznania), w tym czasie okazja do Spowiedzi, Kandydaci do Bierzmowania będą mieć Spowiedź w piątek od 17 do 18.
Spotkanie dla Kandydatów w poniedziałek o 18.00.
Po Mszy Św. Spotkanie Akcji Katolickiej.

5. We wtorek Święto Matki Boskiej Bolesnej.

6. W środę 16 dzień miesiąca Nowenna do MBNP i Św. Jana Pawła II po Mszy Świętej.

7. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Mszą Św. wieczorną.

8. Za tydzień o godzinie 12.00 obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ OGŁOSZENIA ŚW. JANA PAWŁA II PATRONEM ZIEMI RASZKOWSKIEJ. Uroczystości będzie przewodniczył Ks. Biskup Edward Janiak, Ordynariusz Kaliski, który także udzieli Bierzmowania Młodzieży i poświęci Obelisk poświęcony Papieżowi w parku miejskim. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy!
Proszę również o przystrojenie domów, wywieszenie flag narodowych, maryjnych i papieskich.

8. Polecam czasopisma katolickie. Nowy numer „Opiekuna”, Odgłosy Dzwonów, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Niedziela. W Zakrystii można kupić Modlitewnik Jana Pawła II i piękne wydanie pod tytułem „Najpiękniejsze polskie modlitwy” z płytą z rozważaniami Jana Pawła II po 10zł.

9. Zapowiedzi Przedmałżeńskie: w gablocie przed kościołem

10. Jest możliwość wzięcia udziału w Pielgrzymce do Lichenia.

.