Aktualności

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – DZIEŃ OGŁOSZENIA ŚW. JANA PAWŁA II PATRONEM ZIEMI RASZKOWSKIEJ

1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Kościelnej i Szkolnej. Bóg zapłać również za wszelką pomoc i zaangażowanie w przygotowaniach do dzisiejszej Uroczystości! Panu Marianowi Rybickiemu za odnowienie Krzyża Jubileuszowego, p. Karniej za wykonanie dekoracji w kościele, p. Wyrzykowskim.., rodzicom i młodzieży do Bierzmowania. Za tydzień proszę o sprzątanie mieszkańców Rynku 1-3

2. Dzisiaj o godzinie 12.00 obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ OGŁOSZENIA ŚW. JANA PAWŁA II PATRONEM ZIEMI RASZKOWSKIEJ. Uroczystości będzie przewodniczył Ks. Biskup Edward Janiak, Ordynariusz Kaliski, który także udzieli Bierzmowania Młodzieży i poświęci Obelisk poświęcony Papieżowi w parku miejskim. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy! Proszę również o przystrojenie domów, wywieszenie flag narodowych, maryjnych i papieskich.

3. Jutro Święto Św. Mateusza Apostoła

4. We wtorek po Mszy Św. Nabożeństwo do Św. Józefa. Zapraszam na spotkanie Apostolstwo Miłosierdzia.

5. W środę Wspomnienie Św. Ojca Pio. Nowenna do MBNP i Św. po Mszy Świętej.

6. W czwartek po Mszy Św. Spotkanie Biblijne.

7. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Mszą Św. Wieczorną a po Mszy Św. Pierwsza Katecheza Przedmałżeńska dla klas ponadgimnazjalnych. Przypominam Młodzieży i Rodzicom, że jest to Katecheza obowiązkowa.

8. Polecam czasopisma katolickie: Opiekun, Odgłosy Dzwonów, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Niedziela. W Zakrystii można kupić Modlitewnik Jana Pawła II i piękne wydanie pod tytułem „Najpiękniejsze polskie modlitwy” z płytą z rozważaniami Jana Pawła II po 10zł.

9. Jest możliwość wzięcia udziału w Pielgrzymce do Lichenia.

.