Aktualności

Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście

Wraz ze Środą Popielcową wchodzimy w okres Wielkiego Postu. W kościołach rozlegają się nawoływania do jak najczęstszego uczestnictwa w praktykach wielkopostnych, by można na sobie doznawać owoców zbawczych wynikających z męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Chodzi tu głównie o uwolnienie się od grzechu i uzyskanie spokoju serca, a przez to wspomożenie tych, którzy czują się jeszcze zniewoleni, w tym dusze w czyśćcu cierpiące. Taki jest właśnie główny cel wszelkich praktyk wielkopostnych. Wymaga to chęci nawrócenia i przylgnięcia sercem do samego Boga. Drogą jest tylko i wyłącznie Jezus Chrystus. Jego miłość wyrażona w postawie męki i śmierci na krzyżu ma być dla nas pierwszorzędnym bodźcem nawrócenia. Dlatego w Wielkim Poście podkreśla się szczególnie te praktyki, które podkreślają właśnie ten aspekt Jego miłości; tym samym mają one pobudzić naszą miłość i dziękczynny powrót do Boga.
Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Jest to szczególny czas naszej obecności przed Bogiem i ekspiacji za nasze grzechy i niewierności.
Gorzkie Żale
w Niedziele Wielkiego Postu o 17.15.
Droga Krzyżowa w Piątki Wielkiego Postu dla Dzieci i Młodzieży (Kandydaci do Bierzmowania) o 16.00. Droga Krzyżowa także po Mszy Świętej.
Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o godzinie 15.00
Post o  chlebie i wodzie (jednodniowy jak rok temu – lista w zakrystii)

.