Aktualności

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.11.2011r.

1. Dzisiaj  o  godz. 1630  zapraszam na mszę świętą Bractwo Kurkowe. Będą również obecni bracia z różnych Bractw Kurkowych z naszej diecezji.

2. Dzisiaj  o  godz. 1730 nieszpory i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszam Żywy Różaniec.

3. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w kancelarii lub w zakrystii przed Mszą św.

4. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej na probostwie.

5. W piątek obchodzimy 93 rocznice odzyskania niepodległości. Zapraszamy na uroczystą mszę św. w intencji Ojczyzny, która będzie odprawiona o godzinie 1000.

6. Przez cały miesiąc listopad różaniec o godz. 1730 jest połączony z wypominkami jednorazowymi. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

7. Wypominki roczne  w każdą niedzielę o godz. 945 przed Sumą. Spowiedź przed Sumą od godz. 930

8. W piątek zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

9. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła i udekorowanie kwiatami rodziny z  Głogowej od numeru 49 do 55. Rodzinom, które sprzątały w sobotę kościół serdecznie dziękuję.

10.W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w nasze parafii Niedzielę powołaniową. Na wszystkich mszach św. obecni będą klerycy naszego Seminarium Duchownego z Kalisza. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.

11. Serdecznie dziękuję pani Teresie Młynarczyk za uszycie nowych obrusów na wszystkie ołtarze w kościele. Dziękuje również anonimowemu ofiarodawcy z Kalisza, który jako podziękowanie za misje, które prowadziłem w Katedrze w Kaliszu przeżył nawrócenie po 30 latach, ofiarował dla nasze parafii złoconą puszkę do udzielania komunii świętej.

12. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz „Nowe odgłosy dzwonów”. U ministrantów i w zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok.  Cena 3zł. Ofiary są przeznaczone jak każdego roku na Seminarium Duchowne w Kaliszu. U ministrantów do nabycia wspaniała książka „Dlatego święty” autorstwa Ks. Sławomira Odery postulatora w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II. Cena 15 zł. U ministrantów do nabycia płyta z pieśniami maryjnymi w wykonaniu O. Mariusza paulina, który był u nas z Obrazem – pamiątka peregrynacji Obrazu Matki Bożej. Cena 25 zł.

.