Aktualności

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018 r.

1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom Parcelek. Za tydzień proszę mieszkańców ul. Jasnej, Łagodnej i Pogodnej. Tydzień temu zebraliśmy na remonty 2963 zł. Bóg zapłać!
2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
3. We wtorek Dzień Fatimski. Po Mszy Św. Różaniec i Nabożeństwo do Św. Józefa.


4. W środę Popielec, początek Wielkiego Postu. Msze Święte o 9.00, 16.00 i 18.00. Po Mszy Św. Wieczornej Nowenna do MBNP.
W Popielec obowiązuje Post ścisły osoby między 14 a 60 rokiem życia, pozostałych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kanon 1250 KPK przypomina, że czasem pokuty są: wszystkie piątki w ciągu roku (oprócz Uroczystości liturgicznych) i cały okres Wielkiego Postu (bez wyjątku na Dzień Kobiet!)
5. W piątek Droga Krzyżowa dla Dzieci i Młodzieży (w tym Kandydaci do Bierzmowania) o 16.00. Po Mszy Świętej Nowenna do Św. Jana Pawła II Droga Krzyżowa a następnie Katecheza Przedmałżeńska nr 16.
6. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 17.30. Ofiary na tradycyjną Daninę składamy do koszyczka w czasie składki w okresie Wielkiego Postu, ofiary zbierane na Gorzkich Żalach przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.
7. Polecamy czasopisma katolickie. W nowym Opiekunie m in o skuteczności Naprotechnologii. Obok znajdziemy podpowiedzi na co możemy przeznaczyć 1% w rozliczeniu PITa.
8. Zapraszamy codziennie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. W Wielkim Poście podejmiemy intencję 40 dni dla Życia. Jak rok temu zachęcam też do podjęcia jednodniowego postu o chlebie i wodzie (lista w Zakrystii) w intencjach wyznaczonych przez Papieża Franciszka.

.