Aktualności

I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2011r.

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy czas Adwentu radosnego oczekiwania na przyjście Mesjasza. W tym roku patronem Adwentu jest bł. Jan Paweł II. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1800. Dzieci przychodzą z lampionami, których światło jest symbolem oczekiwania na przyjście Chrystusa. Na roraty proszę, by dzieci przynosiły serduszka z imieniem i nazwiskiem oraz wypisanym dobrym uczynkiem, który każdego uczyniony każdego dnia będzie naszym darem dla Jezusa. Z przyniesionych serduszek na roratach będziemy losować dzieciątko Jezus, które dzieci będą zabierały do swego domu.

2. Na zakończenie rorat dzieci otrzymają upominki. Gdyby któraś z rodzin czy firm oraz właścicieli sklepów chciała włączyć się w ofiarowanie dzieciom drobnych prezentów proszę je składać w kancelarii bądź zakrystii. Już dziś z całego serca dziękuję.

3. Przez cały Adwent będziemy składać dary dla najuboższych rodzin i osób z naszej parafii. Dary w postaci artykułów spożywczych, chemicznych oraz innych będziemy składać do kosza przy ołtarzu św. Anny. Apostolstwo Miłosierdzia Bożego przed świętami przekaże te dary w postaci paczek najbiedniejszym.

4. Jutro o godz. 830 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna z okazji 25 rocznicy nadania imienia Arkadego Fiedlera oraz wręczenia sztandaru Szkole Podstawowej w Raszkowie.

5. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowennę. Intencje można zamawiać w kancelarii lub zakrystii przed Mszą św.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 1000. Będzie to już spowiedź przedświąteczna, dlatego proszę by zgłosić w zakrystii chorych, których nie odwiedzam systematycznie w pierwsze piątki. Spowiedź I piątkowa od godz. 1700.

7. W piątek po wieczornej Mszy św. na probostwie odbędzie się spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego.

8. W piątek zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

9. W tym roku 6 grudnia odwiedzi naszą parafię św. Mikołaj. Proszę rodziców, dziadków o przynoszenie do zakrystii podpisanych paczek dla dzieci. Zapraszam do zrobienia drugiej paczki dla tych dzieci, które z różnych powodów nie zostaną obdarowane w tym radosnym dniu. Niech nikt nie czuje się w tym dniu smutny.

10. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła i udekorowanie kwiatami rodziny z  Józefowa od numeru 1 do 7. Rodzinom, które sprzątały w sobotę kościół serdecznie dziękuję. Zamiast kwiatów w Adwencie proszę by ofiary na kwiaty przekazać paniom katechetkom. Przeznaczymy je na dekoracje świąteczne. Porządek sprzątania kościoła do końca lutego jest wywieszony w gablocie oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.

11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy już po raz dwunasty dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

12. Osoby, które każdego roku przygotowywały szopkę oraz chętnych do pomocy zapraszam jutro po roratach na krótkie spotkanie, które odbędzie się w kościele. Jeśli ktoś ma wypchane ptaki i mógłby pożyczyć do szopki to proszę o kontakt.

13. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie.

14. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Podpisaliśmy pismo skierowane do Ks. Biskupa Ordynariusza, w którym zwróciliśmy się z prośbą o pozwolenie na budowę plebanii wraz z wikariatem i salką duszpasterską oraz o wyrażenie zgody na sprzedaż budynku gospodarczego i starej organistówki wraz z ziemią za kościołem, by w ten sposób pozyskać znaczną część funduszy na planowaną inwestycję.

15. Serdecznie dziękuję panu Kuszy i jego firmie za wyczyszczenie rynien na kościele i probostwie.

16. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz „Nowe odgłosy dzwonów”. U ministrantów i w zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok.  Cena 3zł. Ofiary są przeznaczone jak każdego roku na Seminarium Duchowne w Kaliszu. W kruchcie ministranci od przyszłej niedzieli rozprowadzać będą  jak każdego roku świece Caritasu na stół świąteczny w ramach „ Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.  Małe świece są po 6 zł. a duże po 20zł.

.