Aktualności

IV NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2011r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się w kościele spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

2. Zakończenie Rorat w piątek 23 grudnia o godz. 1800. Na zakończenie rorat dzieci otrzymają upominki. Gdyby któraś z rodzin czy firm oraz właścicieli sklepów chciała włączyć się w ofiarowanie dzieciom drobnych prezentów proszę je składać do środy w kancelarii bądź zakrystii. Już dziś z całego serca dziękuję.

3. W piątek na Mszę św. o godz. 1800 harcerze przyniosą do naszego kościoła Betlejemskie Światełko Pokoju. Można zabrać to światło do swoich domów.

4. Do jutra można jeszcze składać  do kosza przy ołtarzu św. Anny dary dla najuboższych rodzin i osób z naszej parafii.  Apostolstwo Miłosierdzia Bożego we wtorek przygotuje paczki, które najbiedniejszym.

5. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowennę. Intencje można zamawiać w kancelarii lub zakrystii przed Mszą św.

6. W środę od godz. 1000 będziemy ubierać choinki. Proszę chętne osoby do pomocy.

7. W piątek zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

8. W czwartek odbędzie się gruntowne sprzątanie kościoła przed świętami. Proszę rodziny z  Moszczanki od numeru 8 do 20 na godz. 1000. Rodzinom, które sprzątały w sobotę kościół serdecznie dziękuję. Zamiast kwiatów w Adwencie proszę by ofiary na kwiaty przekazać paniom katechetkom. Przeznaczymy je na dekoracje świąteczne.

9. W piątek 23 grudnia będzie przerwa w nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która potrwa do 2 stycznia. Proszę by przynieść Obraz do kościoła.

10. W sobotę przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Przypominam o zachowaniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O północy będziemy celebrować uroczystą Pasterkę. Serdecznie zapraszam do licznego udziału.

11. W I dzień Świąt Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 1000, 1200 i 1800. W drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę. Ofiary z Pasterki są przeznaczone na cele obrony życia nienarodzonych – Pro Familia.

12. W tym tygodniu zakupiłem komplet ornatów świątecznych. Jeden haftowany dla głównego celebransa i 2 dla koncelebransów.

13. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz „Nowe odgłosy dzwonów”. W kruchcie po Mszach św. Apostolstwo Miłosierdzia Bożego rozprowadza  jak każdego roku świece Caritasu na stół świąteczny w ramach „ Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.  Małe świece są po 6 zł. a duże po 20zł. Są również do nabycia kartki świąteczne i zestawy kolędowe – krzyż z lichtarzami oraz figurki Jezusa w żłóbku do szopek w naszych domach.

14. W tym tygodniu była u mnie policja, by przestrzec przed licznymi napadami na księży i plebanie. W naszym województwie było już przeszło kilkadziesiąt takich napadów w ostatnim czasie. Policja prosi, by zwrócić uwagę na samochody o obcej rejestracji krążące przy plebani. W związku z tą sytuacją po godz. 20 nie będę  otwierał już plebanii.

.