Aktualności

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2012r.

1. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą odprawione o godzinie 1000 i o godzinie 1800. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

2. W piątek zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

3. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie odprawiane w każdy piątek dla dzieci o godzinie 1600 a dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1730. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 1715. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na kwiaty do grobu Pańskiego.

4. Przez cały Wielki Post tak jak w Adwencie będziemy składać dary dla najuboższych rodzin i osób w naszej parafii do kosza przy ołtarzu świętej Anny.

5. Od I niedzieli Wielkiego Postu tradycyjnie składamy daninę diecezjalną i parafialną. Daninę składamy w kopertach z podaniem nazwiska i adresu oraz liczby osób. Ofiara jest dobrowolna.

6. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Krótkiej . Rodzinom, które sprzątały w sobotę serdecznie dziękuję. W Wielkim Poście nie dekorujemy ołtarzy kwiatami z tej racji ofiary zebrane na kwiaty proszę przekazywać do kancelarii parafialnej przeznaczone będą na dekoracje ciemnicy i grobu Pańskiego.

7. W ubiegłą niedzielę odbyło się głosowanie w sprawie ławek w kościele. Oddano 556 głosów za bezpłatnymi ławkami w kościele i 21 głosów za płatnymi. W związku z tym od dzisiejszej niedzieli ławki są bezpłatne każdy zajmuje miejsce tam gdzie chce. W loży miejsca są przeznaczone dla liturgicznej służby ołtarza. Tak jak prosiłem dzieci i młodzież ustępują miejsca starszym.

8. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz „Nowe odgłosy dzwonów”.

.