Aktualności

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29.04.2012r.

1. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które będą odprawiane każdego dnia o godzinie 1730. Dzieci będą otrzymywały obrazki a na koniec miesiąca nagrody za udział w nabożeństwach.

2. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową i  nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Po mszach św zbiórka do puszek na nasze diecezjalne Radio Rodzina.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 1000. Spowiedź pierwszo piątkowa od godziny 1630.

5. W piątek odbędzie się kolejna katecheza dla młodzieży szkół ponad gimnazjalnych w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa i życia w rodzinie.

6. W piątek po wieczornej mszy św. na probostwie odbędzie się spotkanie formacyjne grupy Apostolstwa Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Szkolnej i Rynek 1 . Rodzinom, które sprzątały w sobotę serdecznie dziękuję.

8. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godzinie 1000 zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszam wszystkie róże różańcowe.

9. Organizuje 4 dniową pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia  w Łagiewnikach. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 27 do 30 sierpnia. Koszt pielgrzymki z noclegiem i wyżywieniem wynosi 445 zł oraz 40 zł bilety wstępu. Program pielgrzymi wywieszony jest w gablocie. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Przy zapisie wpłacamy 200 zł.

10. W ostatnim tygodniu zostało zamontowane nowe tabernakulum oraz wyzłocona puszka do udzielania komunii świętej. Całkowity koszt inwestycji to 9.870 złotych.

11. W ubiegłą niedzielę odbyły się wybory do Rady Parafialnej. Najwięcej głosów otrzymały następujące osoby:

Włodzimierz Jędrzejak 61 głosów

Waldemar Oleksiuk 56 głosów

Henryk Uciechowski 52 głosy

Tadeusz Wożniak 43 głosy

Maciej Młynarczyk 43 głosy

Stanisław Domagała 39 głosów

Jerzy Połomski 38 głosów

Mateusz Pluta 37 głosów

Paweł Wyrzykowski 36 głosów

Antoni Sójka 36 głosów

Melania Kulas 34 głosy

Jakub Trybuła 32 głosy

Czesław Skupiński 30 głosów

Paweł Drygas 29 głosów

Stanisław Hejdysz 29 głosów

Wyniki głosowania na pozostałych zaproponowanych przez Was kandydatów wywieszone są w gablocie w kruchcie kościoła. Posiedzenie nowej Rady Parafialnej odbędzie się 7 maja o godzinie 1900 na probostwie

12. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa niedzielnego. Jest również do nabycia  dwumiesięcznik „ Miłujcie się” oraz Mały Gość dla dzieci.

.