Aktualności

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 6.05.2012r.

1. Zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które będą odprawiane każdego dnia o godzinie 1730.

2. Od jutra rozpoczną się próby dla dzieci I komunijnych. Proszę by wszystkie dzieci przyszły na godz. 1630 do kościoła.

3. Jutro o godz. 1900 na probostwie odbędzie się posiedzenie rady Parafialnej. Proszę by wszyscy nowo wybrani radni byli obecni na spotkaniu.

4. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową i  nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Rynek od numeru 4 do 8 oraz 50ul. Wodna. Rodzinom, które sprzątały w sobotę serdecznie dziękuję.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1200 zostanie poświęcona kaplica Matki Bożej Fatimskiej oraz figura, która jest darem Żywego Różańca. Serdecznie dziękuje Różom za tak piękny dar do naszego kościoła. O godz. 2000 zapraszam do licznego udziału w procesji fatimskiej ulicami miasta. Proszę by przynieść z sobą lampiony. Procesję zakończymy Apelem Jasnogórskim. W procesji poniesiemy figurę Matki Bożej Fatimskiej w specjalnym feretronie, który wykonali pan Zdzisław Nowicki i Maciej Młynarczyk, którym serdecznie dziękuję.

7. Msze św. wieczorne są odprawiane bezpośrednio po nabożeństwie majowym, czyli ok. godz. 1750.

8. Organizuje 4 dniową pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia  w Łagiewnikach. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 27 do 30 sierpnia. Koszt pielgrzymki z noclegiem i wyżywieniem wynosi 445 zł oraz 40 zł bilety wstępu. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Przy zapisie wpłacamy 200 zł.

9. W minionym tygodniu zostały odnowione stacje drogi krzyżowej.

10. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nowe tabernakulum, które mamy w naszym kościele oraz tablicę ogłoszeń, która jest budowana przed kościołem.

11. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa niedzielnego oraz nowy numer naszego parafialnego miesięcznika.

.