Aktualności

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 20.05.2012r.

1. Zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które są odprawiane każdego dnia o godzinie 1730

2. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową i  nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się na probostwie kolejne spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

4. W czwartek po wieczornej Mszy św. proszę rodziców dzieci komunijnych oraz dzieci klas I o gruntowne posprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła przed I Komunią Świętą. Od tego roku wprowadzamy zasadę, że rodzice dzieci klas I będą przygotowywać kościół na uroczystość I  Komunii Św.

5. W piątek o godzinie 1830 odbędzie się kolejna katecheza dla młodzieży szkół ponad gimnazjalnych w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa i życia w rodzinie. Bardzo proszę by na spotkaniu były obecne obydwie grupy, gdyż będzie to ostatnie spotkanie, które poprowadzi ks. Proboszcz.

6. W sobotę o godzinie 1000 zapraszam na nabożeństwo pokutne wraz ze spowiedzią dzieci komunijne i ich rodziny. Po spowiedzi odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

7. W przyszłą niedzielę o godzinie 1130 będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii Świętej.

8. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Rynek od numeru 17 do 23.

9. We wszystkich parafiach przeżywana jest rocznica I Komunii Świętej, ponieważ w naszej parafii do tej pory nie było takiej uroczystości dla dzieci klas III od tego roku zostaje ona wprowadzona. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się 3 czerwca na Mszy św. o godzinie 1000. Spotkanie z rodzicami klas III odbędzie się we wtorek o godzinie 1830.

10. Organizuje 4 dniową pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia  w Łagiewnikach. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 27 do 30 sierpnia. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie.

11. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa niedzielnego oraz nowy numer naszego parafialnego miesięcznika

.