Aktualności

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.09.2012r.

1. Jutro rozpoczyna się miesiąc październik. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowe. Nabożeństwa październikowe będą odprawiane w naszym kościele o godz. 1730. Dzieci będą każdego dnia otrzymywały obrazki, z których powstanie piękny tryptyk z wizerunkiem Matki Bożej i błog. Jana Pawła II. Różaniec podobnie jak w ubiegłym roku będą prowadziły grupy duszpasterskie : w poniedziałek – dzieci, we wtorek grupa „Totus Tuus”, w środę i niedzielę Żywy Różaniec, w czwartek – służba liturgiczna ołtarza, w piątek Apostolstwo Miłosierdzia Bożego a w sobotę Akcja Katolicka.

2. We wtorek o godz. 1830 odbędzie się w kościele spotkanie młodzieży z gimnazjum, która rozpocznie przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapraszam na to spotkanie również osoby, które z różnych przyczyn nie przystąpiły do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

3. W środę zapraszam na Mszę Świętą zbiorową i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 1000. Spowiedź pierwszo piątkowa  ze względu na różaniec od godz. 1630.

5. W piątek zapraszam na katechezę przygotowującą do sakramentu małżeństwa i życia w rodzinie młodzież klas II szkół ponad gimnazjalnych. Spotkanie odbędzie się w kościele o godzinie 18 30. Pani Małgorzata prowadząca spotkania poinformowała mnie, że tylko 7 osób uczestniczy w spotkaniach. Kochana młodzieży przypominam, że katecheza ta jest obowiązkowa i ukończenie jej będzie potrzebne przed zawarciem ślubu. Proszę by młodzież kl. II szkól ponad gimnazjalnych potraktowała to poważnie.

6. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła następujące rodziny z ul. Polnej: Państwa Nowaków, Kaczochów, Hasińskich, Brodziaków, Grabskich, Szuflów, Szępińskich, Janasiów. Serdecznie dziękuje rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.

7. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Z tej racji po Mszy św. o godz. 1000 zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszam Żywy Różaniec.

8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na spłatę renowacji ołtarza głównego w naszym kościele. Już dziś dziękuję za dar serca na ten piękny cel.

9. W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych. Ofiara podobnie jak w ubiegłym roku jest dobrowolna. Kartki na wypominki są w kruchcie kościoła. Bardzo proszę o czytelne wpisywanie imion i nazwisk swoich bliskich.

10. Polecam prasę katolicką: Opiekuna , Gościa niedzielnego, Mały Gość dla dzieci oraz nowy numer naszego parafialnego miesięcznika. Jak każdego roku są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok . Cena za sztukę- 5 zł. Ofiary przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

.