Aktualności

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.10.2012r.

1. Nabożeństwa październikowe są odprawiane w naszym kościele o godz. 1730. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Bardzo cieszy fakt, że bardzo duża liczba wiernych uczestniczy każdego dnia w modlitwie różańcowej.

2. W środę zapraszam na Mszę Świętą zbiorową i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek zapraszam na kolejną  katechezę przygotowującą do sakramentu małżeństwa i życia w rodzinie młodzież klas II szkół ponad gimnazjalnych. Spotkanie odbędzie się w kościele o godzinie 18 30.

4. W piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się na probostwie spotkanie formacyjne grupy „Totus Tuus”.

5. 16 października w rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową o godz. 1800 przeżywać będziemy uroczystość wprowadzenia relikwii błog. Jana Pawła II do naszej świątyni.

6. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św. o godz. 1900. Z tego względu nie będzie nabożeństwa różańcowego o 1730.

7. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła następujące rodziny z ul. Polnej blok 22: Państwa Pankiewiczów, Twardowskich, Koniecznych, Przysło, Dawidów, Urbaniaków, Walendowskich, Rychlików. Serdecznie dziękuje rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.

8. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na spłatę renowacji ołtarza głównego.

9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XII Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Człowiek Rodziny. Z racji Dnia Papieskiego po Mszach św. jak każdego roku odbędzie się zbiórka ofiar na papieski fundusz stypendialny dla młodzieży zdolnej ale pochodzącej z uboższych rodzin naszej Diecezji.

10. W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych. Ofiara podobnie jak w ubiegłym roku jest dobrowolna. Kartki na wypominki są w kruchcie kościoła. Bardzo proszę o czytelne wpisywanie imion i nazwisk swoich bliskich.

11. W tym tygodniu została zakupiona tablica ogłoszeń umieszczona na cmentarzu parafialnym, w której zostanie umieszczony regulamin cmentarza. Koszt inwestycji to 890 zł.

12. Polecam prasę katolicką: Opiekuna , Gościa Niedzielnego, Mały Gość dla dzieci oraz nowy numer naszego parafialnego miesięcznika. Jak każdego roku są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok. Cena za sztukę- 5 zł. Ofiary przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

.