Apostolstwo Miłosierdzia Bożego

„Dusze, które szerzą cześć miłosierdzia mojego, osłaniam je przez życie całe, jak czuła matka swe niemowlę, a w godzinę śmierci nie będę im Sędzią, ale miłosiernym Zbawicielem. W tej ostatniej godzinie nic dusza nie ma na swoją obronę, prócz miłosierdzia mojego; szczęśliwa dusza, która przez życie zanurzała się w zdroju miłosierdzia, bo nie dosięgnie jej sprawiedliwość.”

„DZIENNICZEK Miłosierdzie Boże w duszy mojej” – 1075; Św. s. M. Faustyna Kowalska

Apostolstwo Miłosierdzia Bożego w naszej parafii powstało 30 września 2011 roku inicjatywy ks. proboszcza Marcina Jagiełły.

Celem Wspólnoty jest szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia poprzez modlitwę oraz uczynki miłosierdzia.
Członkowie prowadzą w każdy piątek po mszy świętej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Wśród nas jest wiele osób chorych i samotnych, którym do szczęścia oprócz zdrowia brakuje jedynie kontaktu z drugą osobą.

Opieką Apostolstwa objęte są 24 rodziny oraz osoby samotne, którym niesiona jest pomoc duchowa a także materialna.

Przed świętami Bożego Narodzenia  oraz Wielkanocy przeprowadzana jest zbiórka żywności, zabawek, słodyczy, odzieży oraz art. chemicznych, które przekazywane są najuboższym z naszej parafii.

Skład Apostolstwa:
Anna Szczęsna – Prezes
Sylwia Kalina – Zastępca Prezesa
Łukasz Urbaniak – Zastępca Prezesa

Magdalena Cegła
Kazimiera Kalina
Anna Kęsy
Łucja Kopeć
Renata Niezgódka
Monika Pietraszak
Marian Rogoziński
Józef Skrzypczak
Zuzanna Worsztynowicz

Jeżeli i Ty pragniesz odnaleźć szczęście oraz sens życia w radosnym i bezinteresownym darze z siebie oraz poprzez wspólną modlitwę dołącz do nas!

Czekamy na Ciebie!