Aktualności

I Niedziela Adwentu 1 grudnia 2013

1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom Głogowej

Za tydzień proszę następne rodziny z Głogowej : Zimny, Owczarek, Jackowski, Podziemek,  Kusza, Jędrzejak, Jędrzejak. 

2. Dziś I niedziela miesiąca – składka na inwestycje parafialne. Również dziś rozpoczynamy Adwent. Można już kupić świece Caritas na stół wigilijny po 6zł.  Przed ołtarzem przez Adwent stać będzie mała choinka z zawieszonymi na niej serduszkami. Jeżeli ktoś chciałby sprawić radość dziecku z mniej zamożnej rodziny może zabrać serduszko, zrobić paczkę i wraz z serduszkiem przynieść po choinkę do 17.12. Przy ołtarzu Św. Anny można składać dary na paczki dla Rodzin i osób w trudnej sytuacji.

3. Od jutra zapraszamy na Roraty, przygotujmy lampiony, znajdźmy czas, Pan Jezus będzie czekał.

4. Spowiedź w tym tygodniu codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, w piątek od 17.00.

5. Nabożeństwa w tym tygodniu:

-Nowenna do MBNP w środę o 17.45,

-Nabożeństwem do Serca Jezusowego w piątek po Mszy Św. O godz. 9.00

-Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o 17.45.

-w I Sobotę miesiąca Różaniec o godzinie 17.30.

6.  W poniedziałek o 16.00 Spotkanie Żywego Różańca, w środę po Mszy Św zebranie Rady Parafialnej – ekonomicznej

7. Spotkanie dla osób, które chciałyby lepiej poznać Pismo Święte we wtorek po Mszy Św.

8. W I czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 9.00 do 16.00 W tym dniu Msza Św. Wyjątkowo o godzinie 16.00. O godzinie 17.00 wyjeżdżamy do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu na Mszę Świętą w w intencji Rodzin, poczętego Życia, Rad Duszpasterskich.

9. W piątek Msza Święta o 9.00 i o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej odwiedzi nas Św. Mikołaj. W tej sprawie można się zgłaszać do pana Kościelnego, pamiętajmy w tym dniu o wszystkich Dzieciach. Również z po Mszy Św. Katecheza Przedmałżeńska nr 4 oraz spotkanie redakcyjne „Nowych Odgłosów Dzwonów”.

10. Za tydzień II Niedziela Adwentu i Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na koniec każdej Mszy Św. Będzie można wesprzeć Kościół Katolicki na Wschodzie.

11. Polecamy czasopisma: Jest Opiekun, Gość Niedzielny z Kalendarzem, Przewodnik Katolicki, Mały Gość z podpowiedziami na Adwent.

12. Zapowiedzi Przedmałżeńskie: Tomasz Bętkowski, kawaler, zam. Raszków, ul. Polna i Maria Kulas, panna, zam. Ligota. Zapowiedź II

Intencje modlitwy na Grudzień

Ogólna- Aby Dzieci porzucone i będące ofiarami jakiejkolwiek formy przemocy mogły znaleźć miłość i ochronę, których tak bardzo potrzebują.

-Papieska intencja misyjna- Aby Chrześcijanie oświeceni światłem Wcielonego Słowa przygotowali ludzkość na przyjście Zbawiciela.

Intencja Krucjaty Modlitwy za Ojczyznę – aby rodziny przez dobre przeżycie Adwentu oparły się komercjalizacji i zeświecczeniu Świąt Bożego Narodzenia.

.