Aktualności

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.10.2011r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.oo nieszpory i zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszam wszystkie Róże na wspólną modlitwę. Proszę przynieść ze sobą tajemnice różańcowe.
 2. W środę  zapraszam na  Mszę  św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje  można zamawiać w kancelarii lub przed Mszą w zakrystii.
 3. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w modlitwie różańcowej. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności za dar nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii.
 4. Msze św. wieczorne w tygodniu i w niedzielę są odprawiane o godz. 18.oo.
 5. W najbliższą  środę o godz. 19.30 na probostwie odbędzie się spotkanie rady Parafialnej. Na spotkaniu obecny będzie rzeczoznawca, który zapozna nas ze stanem budynków parafialnych.
 6. Ze względu na środowe spotkanie Rady Parafialnej spotkanie Akcji katolickiej odbędzie się w następną środę po wieczornej Mszy św.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. O godz. 17.oo wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja, którą poprowadzi Apostolat Miłosierdzia Bożego. Od godz. 17.00 spowiedź pierwszo piątkowa.
 8. Od października piątkowe nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego będą odprawiane po wieczornej Mszy św.
 9. W piątek o godz. 16.oo zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dla Gimnazjum z racji uroczystości nadania imienia Armii Krajowej szkole.
 10. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła i udekorowanie kwiatami rodziny z  Głogowej od numeru 13 do 19.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci kl. II, które przygotowują się do I Komunii św.
 12.  W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe. Kartki do wpisania bliskich zmarłych są wyłożone na stoliku w kruchcie kościoła.
 13.  29 października w sobotę w Kaliszu pożegnamy uroczyście całą diecezją Obraz nawiedzenia, który kończy peregrynację w naszej diecezji. Organizuję wyjazd autokarowy na tę uroczystość. Proszę by chętne osoby, które będą reprezentowały naszą parafię zapisywały się w zakrystii. Niech nasza obecność na tej uroczystości będzie wyrazem podziękowania Matce Bożej za dar nawiedzenia w naszej parafii.
 14.  W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 15.  Serdecznie dziękuję panu Romanowi Woźniakowi za wykonanie obicia tapicerskiego w konfesjonale.
 16. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego. U ministrantów i w zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok.  Cena 3zł. Ofiary są przeznaczone jak każdego roku na Seminarium Duchowne w Kaliszu.

.