Aktualności

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Jarocińskiej 1-11. Za tydzień proszę o sprzątanie ul. Wałową i Krótką. Bóg zapłać również za pomoc przy pracach p. Bednarkowi, Kuszy i Uciechowskiemu.

2. Dzisiaj Dożynki Gminne.

3. Jutro Msza Św. o 9.00.

4. We wtorek Święto Narodzenia NMP. O godzinie 17.00 Spotkanie Żywego Różańca. O godzinie 18.00 Msza Św. i Nabożeństwo do Św. Józefa i Spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania.

5. W środę Nowenna do MBNP po Mszy Świętej.

6. W czwartek na Mszę Świętą, Adorację i Spotkanie zapraszam uczestników Pielgrzymki do Medugorje.

7. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Mszą Św. wieczorną.

8. Za tydzień obchodzić będziemy Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego. O godzinie 12.00 Sumę odpustową odprawią: Ks. Infułat Tadeusz Szmyt, Ks. Prałat Alfred Mąka i Proboszcz. Po Mszy Świętej Procesja Eucharystyczna -proszę o zorganizowanie Asysty do Baldachimu, Feretronów itd. Będzie to jednocześnie początek Parafialnego Kongresu Eucharystycznego, który potrwa do Uroczystości 20 września. Szczegóły podam za tydzień.

13 września to Dzień Fatimski. Różaniec i Procesja Fatimska o godzinie 20. Zapraszam szczególnie Różę IV.

9. Polecam czasopisma katolickie. Nowy numer „Opiekuna”, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się. W Zakrystii można kupić Modlitewnik Jana Pawła II i piękne wydanie pod tytułem „Najpiękniejsze polskie modlitwy” z płytą z rozważaniami Jana Pawła II po 10zł.

10. Zapowiedzi Przedmałżeńskie: w gablocie przed kościołem

 

.