Aktualności

II NIEDZIELA ADWENTU – 4.12.2011r.

1. Dzisiaj przeżywamy już po raz dwunasty dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

2. Dzisiaj o godz. 1700 Nieszpory i zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszam Żywy Różaniec na nasze comiesięczne spotkanie.

3. Zapraszam na  Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 1800 . Dzieci przychodzą z lampionami, których światło jest symbolem oczekiwania na przyjście Chrystusa. Na roraty proszę, by dzieci przynosiły serduszka z imieniem i nazwiskiem oraz wypisanym dobrym uczynkiem, który spełniony każdego dnia będzie naszym darem dla Jezusa. Z przyniesionych serduszek na roratach losujemy Dzieciątko Jezus, które dzieci zabierają do swego domu. Przypominam rodzicom dzieci, które przygotowują się do I Komunii św., że dzieci te obowiązkowo uczestniczą codziennie w roratach. Jest to jeden z elementów rocznego przygotowania do I Komunii.

4. Na zakończenie rorat dzieci otrzymają upominki. Gdyby któraś z rodzin czy firm oraz właścicieli sklepów chciała włączyć się w ofiarowanie dzieciom drobnych prezentów proszę je składać w kancelarii bądź zakrystii. Już dziś z całego serca dziękuję.

5. Przez cały Adwent składamy do kosza przy ołtarzu św. Anny dary dla najuboższych rodzin i osób z naszej parafii.  Apostolstwo Miłosierdzia Bożego przed świętami przekaże te dary w postaci paczek najbiedniejszym.

6. We wtorek 6 grudnia odwiedzi naszą parafię św. Mikołaj. Proszę rodziców, dziadków o przynoszenie do zakrystii podpisanych paczek dla dzieci. Zapraszam do zrobienia drugiej paczki dla tych dzieci, które z różnych powodów nie zostaną obdarowane w tym radosnym dniu. Niech nikt nie czuje się w tym dniu smutny. Spotkanie ze św. Mikołajem będzie w kościele po Roratach. Paczki proszę przynosić do jutra.

7. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowennę. Intencje można zamawiać w kancelarii lub zakrystii przed Mszą św.

8. W środę obraz Matki Bożej Częstochowskiej rozpocznie nawiedzenie rodzin na Parcelkach.

9. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. z homiliami w naszym kościele o godz. 1000 i 1800 .

10. W piątek kolejna katecheza dla młodzieży szkół ponad gimnazjalnych w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa i życia w rodzinie.

11. W piątek zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

12. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła i udekorowanie kwiatami rodziny z  Józefowa od numeru 8 do 14a. Rodzinom, które sprzątały w sobotę kościół serdecznie dziękuję. Zamiast kwiatów w Adwencie proszę by ofiary na kwiaty przekazać paniom katechetkom. Przeznaczymy je na dekoracje świąteczne. Porządek sprzątania kościoła do końca lutego jest wywieszony w gablocie oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.

13. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na ogrzewanie.

14. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz „Nowe odgłosy dzwonów”. W kruchcie ministranci po Mszach św. rozprowadzać będą  jak każdego roku świece Caritasu na stół świąteczny w ramach „ Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.  Małe świece są po 6 zł. a duże po 20zł. Są również do nabycia kartki świąteczne i zestawy kolędowe – krzyż z lichtarzami.

.