Aktualności

III NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2011r.

1. Zapraszam na  Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 1800. Na zakończenie rorat dzieci otrzymają upominki. Gdyby któraś z rodzin czy firm oraz właścicieli sklepów chciała włączyć się w ofiarowanie dzieciom drobnych prezentów proszę je składać w kancelarii bądź zakrystii. Już dziś z całego serca dziękuję.

2. Przez cały Adwent składamy do kosza przy ołtarzu św. Anny dary dla najuboższych rodzin i osób z naszej parafii.  Apostolstwo Miłosierdzia Bożego przed świętami przekaże te dary w postaci paczek najbiedniejszym.

3. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowennę. Intencje można zamawiać w kancelarii lub zakrystii przed Mszą św.

4. W czwartek 15 grudnia o godz. 1700 w naszym kościele odbędzie się spotkanie formacyjne w którym weźmie udział pani dr Elżbieta Kałuża – Maniewska prezes Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Druga część spotkania przy herbacie po Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

5. W piątek zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

6. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z  Moszczanki od numeru 1 do 7. Rodzinom, które sprzątały w sobotę kościół serdecznie dziękuję. Zamiast kwiatów w Adwencie proszę by ofiary na kwiaty przekazać paniom katechetkom. Przeznaczymy je na dekoracje świąteczne.

7. W najbliższą sobotę 17 grudnia przeżywać będziemy dzień skupienia ze spowiedzią przedświąteczną. Dzień skupienia poprowadzi Ks. Kan. Prof. Dariusz Kwiatkowski z Kalisza. Msze św. z naukami dla dorosłych o godz. 1000 i 1800 dla dzieci o godz. 1600. Spowiedź od 900 do 1000 i po południu od 1500 do 1730 oraz od 1900 do 2000. Bardzo proszę by wszyscy skorzystali z sakramentu pojednania. Będą kapłani z dekanatu. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, gdyż nie dam rady sam wyspowiadać tym bardziej że będę jeździł na spowiedzi w dekanacie. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone jako podziękowanie Ks. Rekolekcjoniście.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się w kościele spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

9. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ogrzewanie 4379zł. Bóg zapłać.

10. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz „Nowe odgłosy dzwonów”. W kruchcie po Mszach św. Apostolstwo Miłosierdzia Bożego rozprowadza  jak każdego roku świece Caritasu na stół świąteczny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.  Małe świece są po 6 zł. a duże po 20zł. Są również do nabycia kartki świąteczne i zestawy kolędowe – krzyż z lichtarzami oraz figurki Jezusa w żłóbku do szopek w naszych domach.

.