Aktualności

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2012r.

1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które jest odprawiane w każdy piątek dla dzieci o godzinie 1600 a dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1730. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 1715. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na kwiaty do grobu Pańskiego.

2. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w kancelarii bądź zakrystii przed Mszą św.

3. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św.

4. Przez cały Wielki Post tak jak w Adwencie składamy dary dla najuboższych rodzin i osób w naszej parafii do kosza przy ołtarzu świętej Anny.

5. Od I niedzieli Wielkiego Postu tradycyjnie składamy daninę diecezjalną i parafialną. Daninę składamy w kopertach z podaniem nazwiska i adresu oraz liczby osób. Ofiara jest dobrowolna.

6. W najbliższy piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 1630. Przypominam, że istotą I piątku nie jest spowiedź ale stan łaski uświęcającej i uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie komunii św. Wyjątkowo w I piątek nie będzie odwiedzin chorych, gdyż  odwiedzi ich z posługą sakramentalną Ks. Rekolekcjonista we wtorek 20 marca w czasie rekolekcji wielkopostnych. Proszę zgłaszać w zakrystii tych, których nie odwiedzam regularnie. Zatroszczmy się o osoby chore by mogły wyspowiadać się przed świętami i przyjąć komunię św.

7. W piątek po wieczornej Mszy św. na probostwie odbędzie się spotkanie grupy Apostolstwa Miłosierdzia Bożego. Wszystkich członków oraz osoby, które chciałyby się włączyć w tę grupę duszpasterską serdecznie zapraszam.

8. W sobotę o godz. 1700 odbędzie się w kościele spotkanie kandydatów na ministrantów i lektorów, którzy zgłosili się w czasie kolędy. Wszystkich serdecznie zapraszam.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1000 zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszam Żywy Różaniec do licznego uczestnictwa.

10. W przyszłą niedzielę przeżywamy w całym Kościele Niedzielę Ad Gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Z tej racji po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1200 odbędzie się w kościele spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

12. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Ostrowskiej od numeru 1 do 7 . Rodzinom, które sprzątały w sobotę serdecznie dziękuję. W Wielkim Poście nie dekorujemy ołtarzy kwiatami z tej racji ofiary zebrane na kwiaty proszę przekazywać do kancelarii parafialnej przeznaczone będą na dekoracje ciemnicy i grobu Pańskiego.

13. Serdecznie dziękuję paniom katechetkom Marzenie i Justynie za przygotowanie pięknej dekoracji wielkopostnej w kościele.

14. W ostatnim tygodniu zakupiłem nowy wzmacniacz do nagłośnienia w kościele oraz dwa fioletowe antepedia do ołtarzy w prezbiterium. Łączna kwota inwestycji to 1860 zł.

15. Przy wejściu do kościoła wystawiony jest na stoliku krzyż. We wszystkich kościołach przyjął się zwyczaj, że przez cały Wielki Post wchodząc do świątyni wierni podchodzą do krzyża i całują go. Zachowajmy tę piękną tradycję również w naszym kościele. Przy krzyżu jest puszka gdzie można złożyć swoją ofiarę na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

16. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na zakupienie nowego tabernakulum do naszego kościoła. Wymiana tabernakulum jest konieczna i podczas ostatniej wizytacji Księdza Biskupa została nakazana w protokole powizytacyjnym. Koszt tabernakulum to około 10 tysięcy złotych.

17. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz nowy numer naszego miesięcznika: „Nowe odgłosy dzwonów”. Jest również do nabycia dwumiesięcznik „ Miłujcie się”.

.