Aktualności

NIEDZIELA WIELKANOCNA – 8.04.2012r.

1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.

2. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Daninę złożyło 471 rodzin na 827 rodzin które mieszkają na terenie naszej parafii.

4. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. 3 maja od numeru 1 do 7. Rodzinom, które sprzątały przed świętami serdecznie dziękuję.

5. Od wtorku wznawiamy nawiedzenie Obrazu Matki Bożej. Proszę, by na wieczorną Mszę św. przyszła kolejna rodzina by zabrać obraz.

6. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie formacyjne Apostolstwo Miłosierdzia Bożego, które odbędzie się na probostwie.

7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Na Mszy św. o godz. 1000 poświęcimy obraz św. Siostry Faustyny. Serdecznie dziękuję ofiarodawcom. Po Mszy św. odśpiewamy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

8. Dziękuję pomysłodawcy i osobom, które przygotowały ciemnicę i Grób Pański: mojemu bratankowi, rodzinie państwa Młynarczyków, panu Stanisławowi Domagale, panom Januszowi i Pawłowi Wyrzykowskim, panu Waldemarowi Oleksiukowi za oświetlenie i kwiaciarkom. Dziękuję klerykowi Błażejowi oraz służbie liturgicznej ołtarza za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego oraz paniom katechetkom. Moim podziękowaniem obejmuję strażaków, którzy trzymali wartę przy Grobie Pańskim oraz Bractwo Kurkowe, które wystrzeliło salwy na cześć Zmartwychwstałego Jezusa. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty oraz Róży Różańcowej z Raszkówka za złożoną ofiarę na kaplicę Matki Bożej Fatimskiej w naszym kościele. Kochani parafianie i goście dziękuję Wam za piękne świadectwo wiary jakie daliście licznym udziałem w Triduum Paschalnym oraz podczas czuwań.

9. Proszę o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii osób ze stałej listy chorych, którzy chcieliby by w każdą niedzielę przynoszono im Komunię św.

10. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz nowy numer naszego miesięcznika: „Nowe odgłosy dzwonów”. Jest również do nabycia nowy świąteczny numer dwumiesięcznika „ Miłujcie się”.


.