Aktualności

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 27.05.2012r.

1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci komunijne będą przeżywały biały tydzień. Każdego dnia będą otrzymywały pamiątki związane z Uroczystościami I Komunii Świętej.

2. Jutro II dzień zielonych świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte z homiliami w naszym kościele o godzinie 1000 i o 1800.

3. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową i  nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się na probostwie kolejne spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

5. W czwartek zakończenie nabożeństw majowych. Dzieci przynoszą ze sobą obrazki które zbierały na nabożeństwach.

6. W piątek rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane o godzinie 1730.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 1000. Spowiedź pierwszo piątkowa od godziny 1700.

8. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Rynek od numeru 17 do 23. Dziękuję rodzicom dzieci klas I i II za przygotowanie kościoła na Uroczystość I Komunii Świętej.

9. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po mszy św. o godzinie 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

10. Za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i zakończenie oktawy są odpowiedzialni sołtysi. Aby usprawnić pracę przy budowie czwartego ołtarza przy którym będzie odprawiana msza święta, w tym roku za ten ołtarz będą odpowiedzialni mieszkańcy bloków. W przyszłym roku mieszkańcy Raszkówka a w 2014 pozostała cześć Moszczanki.

11. W przyszłą niedzielę podczas mszy świętej o godzinie 1000 kandydaci na ministrantów zostaną obłóczeni w stroje liturgiczne i złożą przyrzeczenia.

12.  Pragnę poinformować parafian, że ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz pozytywnie rozpatrzył moją prośbę o przekazanie relikwii Bł. Jana Pawła II dla naszej parafii. Są to relikwie pierwszego stopnia – krew błogosławionego. 5 czerwca udam się do Krakowa by osobiście odebrać relikwie.

13.  Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację ołtarza głównego. Prace rozpoczną się 11 czerwca.

14.  Parafialny oddział Akcji  Katolickiej zaprasza na finał  XI Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego „ Kościół naszym domem’’, który odbędzie się jutro o godzinie od 10 do 13 w Domu Kultury a o godzinie 16 koncert finałowy w naszym kościele. Serdecznie zapraszam, wstęp wolny.

15.  W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

16.  Dziękuję rodzicom dzieci I komunijnych za ofiarę  na zakup figur do szopki betlejemskiej oraz przygotowanie kościoła na uroczystość I komunii.

17. Organizuje 4 dniową pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia  w Łagiewnikach. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 27 do 30 sierpnia. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie.

18. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa niedzielnego oraz Małego Gościa dla dzieci.

.