Aktualności

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 03.06.2012r.

1. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane o godzinie 1730. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

2. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. We wtorek o godzinie 1600 zapraszam na próbę dziewczynki sypiące kwiaty podczas Uroczystości Bożego Ciała. O godzinie 1630 próba dla dzieci klas 3 przed komunią rocznicową.

4. W środę udajemy się na pielgrzymkę do Częstochowy z dziećmi komunijnymi i ich  rodzicami. Msza św. przed Cudownym obrazem Matki Bożej o godzinie 1330

5. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św. w naszym kościele będzie odprawiona o godzinie 800 a po niej nabożeństwo czerwcowe. O godzinie 1000 wyruszy z naszego kościoła uroczysta procesja do 4 ołtarzy. Na zakończenie procesji będzie odprawiona msza św. na rynku. Serdecznie zapraszam asystę procesyjną, dzieci sypiące kwiatki oraz wszystkich wiernych do licznego udziału procesji Bożego Ciała. Przez całą oktawę po mszach św. procesja wokół kościoła.

6. W piątek odbędzie się w naszym kościele przegląd sprzętu gaśniczego. Jeżeli ktoś z parafian chciałby zalegalizować gaśnice domowe i samochodowe to będzie taka możliwość o godzinie 1730 w starej organistówce wejście od tyłu budynku.

7. W piątek o godzinie 1830 na probostwie odbędzie się kolejne posiedzenie rady parafialnej. Proszę by wszyscy radni byli obecni na spotkaniu.

8. W ostatnim czasie został wykonany nowy baldachim, dwa sztandary, figura Pana Jezusa Miłosiernego do feretronu oraz odnowiona lampka wieczna nad ołtarzem. Łączny koszt inwestycji to 1760 zł. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Pani Teresie Młynarczyk, która bezinteresownie wykonała nowy baldachim i sztandary. Dziękuję panu Jarosławowi Franc za odrestaurowanie lampki wiecznej i drzewców do baldachimu.

9. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Rynek od numeru 24 do 31.

10. Dziękuje za dzisiejsze ofiary złożone na tacę które będą przeznaczone na renowację ołtarza głównego. Prace rozpoczną się 11 czerwca.

11. Organizuje 4 dniową pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia  w Łagiewnikach. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 27 do 30 sierpnia. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie.

12. W następną niedzielę, 10 czerwca, będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli wspólnoty „Ostoja”, – wspólnoty osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, którzy od osiemnastu lat przeżywają wspólnie wakacyjne wczaso-rekolekcje w Odolanowie. Usłyszymy świadectwo Agnieszki, która opowie, jak przeżywa swoje cierpienie i czym dla niej jest „Ostoja”. Za organizację takich rekolekcji odpowiedzialni są klerycy, a w tym roku także nasz kleryk Błażej , dlatego po Mszy Świętej będziemy mogli wesprzeć wspólnotę naszą ofiarą, żeby umożliwić organizację rekolekcji.

13. Polecam prasę katolicką : Opiekuna i Gościa niedzielnego oraz Małego Gościa dla dzieci.

.