Aktualności

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.09.2012r.

1.      Dzisiaj  z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 1000 zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszam Żywy Różaniec.

2.      W środę zapraszam na Mszę Świętą zbiorową i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.      W środę o godzinie 19 na probostwie odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

4.      W piątek przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 1000. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 1700.

5.      W piątek przypada Święto Narodzenia NMP. Msza święta z homilią o godzinie 1000

6.      W sobotę proszę o posprzątanie kościoła następujące rodziny z ul. Długiej i Środkowej: Pulikowskich, Koziców, Sztoków, Górków, Janczaków, Boguszów, Janczaków, Wiatrek. Serdecznie dziękuje rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.

7.      Serdecznie dziękuję osobom, które były na pielgrzymce szlakiem Błogosławionego Jana Pawła II za dar dla parafii w postaci haftowanego ornatu z wizerunkiem Jana Pawła II i ofiarę w kwocie 300 złotych na relikwiarium.

8.      Pragnę poinformować że spośród które były na pielgrzymce zawiązała się nowa grupa duszpasterska „ Totus Tuus ’’. Serdecznie zapraszam osoby chętne do włączenia się w szeregi tej grupy, której celem jest szerzenie kultu Błog. Jana Pawła II oraz zgłębiania jego nauczania. Pierwsze spotkanie grupy odbędzie się w poniedziałek 10 września o godzinie 1900 na probostwie.

9.      Serdecznie dziękuję za dzisiejsze ofiary na zapłacenie za prace związane z renowacją ołtarza głównego. Koszt samego ołtarza to 12.000 zł. Natomiast wykonanie 5 figur metodą stiukową i złocenie – 7200zł. Razem 19.200 zł.

10.  Polecam prasę katolicką : Opiekuna , Gościa niedzielnego, Mały Gość dla dzieci oraz nowy numer naszego parafialnego miesięcznika. Jak każdego roku są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok . Cena za sztukę- 5 zł. Ofiary przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

.