Aktualności

Schola u Świętego Józefa – 03.10.2015

3 października 2015 r. Schola parafialna udała się do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, aby swoim śpiewem uświetnić Mszę św. z okazji 20. Ogólnopolskiego Zjazdu Stowarzyszenia Civitas Christiana.
Mszy św. przewodniczył Biskup kaliski E.Janiak, a homilię wygłosił Biskup pomocniczy Ł. Buzun. Na zakończenie Mszy św. bp E. Janiak podziękował naszemu zespołowi za piękny śpiew stwierdzając, że „Scholka wniosła w dzisiejszą liturgię powiew młodości”. Wspomniał też o swoim niedawnym pobycie w Raszkowie z okazji ogłoszenia Świetego Jana Pawła II Patronem Ziemi Raszkowskiej.
Dzieci otrzymały gromkie brawa i usłyszały wiele życzliwych słów i pochwał.
Ksiądz Adam Mikulski skomentował nasz występ słowami: „Jest w was moc!”
Dziękujemy panu Marianowi Rybickiemu za zaproszenie do Sanktuarium kaliskiego i umożliwienie nam wyjątkowego udziału w tak szczególnym dla naszej diecezji miejscu. Dziękujemy też klerykowi Krzysztofowi i rodzicom: p. Ilonie Kubiak i p. Donacie Kmiecińskiej za pomoc w organizacji wyjazdu i opiekę nad dziećmi oraz p. Mateuszowi Pluta za przygotowanie nagłośnienia i czuwanie nad oprawą dźwiękową.

Katechetki

.