Aktualności

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 13.05.2012r.

1. Zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które są odprawiane każdego dnia o godzinie 1730.
2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1200 zostanie poświęcona kaplica Matki Bożej Fatimskiej oraz figura, która jest darem Żywego Różańca. Serdecznie dziękuje Różom za tak piękny dar do naszego kościoła. O godz. 2000 zapraszam do licznego udziału w procesji fatimskiej ulicami miasta. Proszę by przynieść z sobą lampiony. Procesję zakończymy Apelem Jasnogórskim. W procesji poniesiemy figurę Matki Bożej Fatimskiej.

3. Jutro o godzinie 1600 odbędzie się w kościele spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

4. W środę zapraszam na Mszę św. zbiorową i  nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek odbędzie się kolejna katecheza dla młodzieży szkół ponad gimnazjalnych w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa i życia w rodzinie.

6. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie nowej Rady Parafialnej w której skład wchodzą: Przewodniczący rady – Tadeusz Woźniak, zastępca – Waldemar Oleksiuk, sekretarz – Wanda Pluta, Włodzimierz Jędrzejak, Maciej Młynarczyk, Stanisław Domagała, Mateusz Pluta, Paweł Wyrzykowski, Antoni Sójka, Melania Kulas, Jakub Trybuła, Czesław Skupiński, Stanisław Hejdysz, Teresa Wyrzykowska. Serdecznie dziękuję poprzedniej radzie za  wieloletnią, ofiarną posługę dla naszej parafii.

7. Na posiedzeniu rady ustalono że od tego roku wprowadzamy zmianę odpowiedzialnych za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i zakończenie oktawy. Ołtarz I przy aptece przygotowuje – Głogowa oraz osiedle przy stadionie, ołtarz II przy panu Zawadzkim – Drogosław i Józefów, ołtarz III przy państwu Drygasach – mieszkańcy Raszkowa, ołtarz IV – Moszczanka, Raszkówek oraz mieszkańcy bloków. Serdecznie prosimy o zaangażowanie parafian w przygotowaniu ołtarzy. Podjęto decyzję o odnowieniu metodą stiukową ołtarza głównego. Prace rozpoczną się po Bożym Ciele a przeprowadzi je renomowany artysta  plastyk z Piaseczna, po odnowieniu ołtarza zajmie się również renowacją figur na ołtarzu oraz krzyża. Planowany jest również remont kaplicy przed pogrzebowej.

8. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Rynek od numeru 9 do 16  . Rodzinom, które sprzątały w sobotę serdecznie dziękuję.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 będziemy przeżywać jubileusz 50 lecia kapłaństwa ks. kan. Bolesława Nowaka.

10. Msze św. wieczorne są odprawiane bezpośrednio po nabożeństwie majowym, czyli ok. godz. 1750.

11. Organizuje 4 dniową pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia  w Łagiewnikach. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 27 do 30 sierpnia. Koszt pielgrzymki z noclegiem i wyżywieniem wynosi 445 zł oraz 40 zł bilety wstępu. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Przy zapisie wpłacamy 200 zł.

12. Polecam prasę katolicką: Opiekuna i Gościa niedzielnego oraz nowy numer naszego parafialnego miesięcznika.

.